Estetik Gülüş Tasarımı

Estetik Gülüş Tasarımı

Estetik Gülüş Tasarımı Nedir?

Hayata daha pozitif ve daha özgüvenli bakılmasına olanak tanıyan gülümseme, insan için büyük bir önem arz etmektedir. Güzel bir gülüş hem kişinin iç dünyasını aydınlatırken, aynı zamanda dışarıya güzel bir estetik izlenim vermesi de ayrı bir mutluluk hissettirir. Tabii bunu en iyi şekilde sağlamak adına estetik gülüş tasarımı günümüzde yoğun bir talep almaktadır. Fiziksel ve ruhsal durum özellikle gülümsemeyi etkileyen iki ana faktördür.

Bir gülüşten beklenen görselliği yakalamak için yapılan operasyonlar dahilinde, diş ve diş eti üzerinde farklı uygulamalar gerçekleştirilerek dudak yapısına uygun restorasyonlar tamamlandığında, bu fiziksel durum kişinin ruhsal yapısında da olumlu gelişmeler yaratmaktadır. Özellikle bir gülümseme birçok farklı anlamı ifade ettiğinden dolayı, ayrıca insan hayatının önemli bir parçasıdır. Karşıdaki kişiye olan duyguları anlatmada veya kişinin iç dünyasındaki durumları ortaya çıkarmada önemli bir etkendir.

Estetik Gülüş Tasarımı Aşamaları Nedir?

Bu konuda belli bir plan ve program dahilinde dudak, diş ve diş eti, yüz simetrisi gibi etkenler göz önüne alınarak estetik gülüş tasarımı adına aşamalar yapılmaktadır. Bu aşamalar adına sırasıyla ve öncelikle ortodontik tedavi gerçekleştirilir. Yani burada dişler çene yapısı kapsamında olması gereken yer için uygulama yapılır.

Ardından ise pembe estetikle diş eti tedavisi gerçekleştirilir. Burada sadece bu dişlerle ilgilenmek istenilen o dengeli gülüşü yakalatmayacağı için, o doğru uyumu elde etmek adına diş etlerinde doğru estetik gerçekleştirilmelidir. Daha sonraki aşama ise beyaz estetiktir, yani diğer bir ismi ile diş dokularında yapılacak olan müdahaledir. Burada diş üzerinde yapılacak olan simetrik çalışmalar ile birlikte porselen veya zirkonyum gibi görsel bir güzellik sağlayacak bir görünüp gerçekleştirilir. Ardından ise beyazlatma ve yüz simetrisi gelir.

 Farklı Aşamalarda Dahilinde Gülüş Tasarımı

Özellikle teknolojinin de son dönemlerde bu konuda gelişmesiyle birlikte estetik gülüş tasarımı aşamaları daha detaylı ve uyumlu şekilde gerçekleştirilmektedir. Tabii bunu sağlamak adına alanında uzman olan estetisyenler ve doktorlar ile sağlamak büyük bir önem arz etmektedir. Konuyu tek bir fotoğraf olarak ele almak suretiyle diş ve diş eti estetiğinin yanı sıra, yüz estetiği de tam olarak gerçekleştirilerek, kişinin surat yapısına en uygun gülüş tasarımı onun hayata çok daha pozitif ve anlamlı bakılmasına olanak verir.