Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı nedir ve nasıl başlar? Güzel bir gülüş oluşturmaya yönelik sanatsal süreç bir tasarımla başlar. Gerekli planlama ve alt yapı sağlandıktan sonra 1 hafta gibi kısa bir sürede de güzel bir gülüşe sahip olmaktasınız.

Gülüş Tasarımı Nedir? ve Aşamaları Nelerdir?

  • Güllüş Tasarımının İlk Aşaması Mock-Up Nedir?

Yeni bir gülüş tasarımı adayının tedavi planı, süreci ve de sonucu hakkında net bir kanaatinin oluşması için mock-up uygulaması büyük öneme sahiptir. Bu aşama kısaca dişlere dokunmadan adayın ağzında yapılacak olan işlemlerin neticesini, yani final gülüşü, bir ön tasarım ve de silüet olarak görme aşaması olarak tanımlanabilir. Mock- up uygulamasına büyük önem vermemizdeki temel amaç sizin yapılacak işlemlerin süreci ve sonucunu işlemlere hiç başlamadan görmenize verdiğimiz önemden kaynaklanmaktadır

Bu sayede  gülüş tasarım süreci interaktif hale gelerek beklentileriniz doğrultusunda şekillenme imkanı bulur.

  • Gülüş Tasarımının Onaylanmasından Sonraki Süreç

Yapılan tasarımı onayladıktan sonra gülümseme karakterinize dair kurduğumuz bu hayali gerçekleştirme yolunda belirlediğimiz yeni formlara ve renge kavuşmak için diş minesini çok iyi taklit eden bir materyale ihtiyaç duymaktayız. Bu noktada preples laminalar, porselen lamina venerler, tam seramik kronlar ya da zirkonyum dişler kullanılmaktadır. Hazırlanan dişlerin size has biricik duruşunuza verdiğimiz önem kadar ışık geçirgenliği ve transparanlığı da büyük öneme sahiptir.

Final gülüşünüzün “Dişlerini mi yaptırdın?” sorusu yerine “Sende bir değişiklik, bir güzellik var…”‘ cümlesi ile taçlanması hedeflenmektedir.

Estetik Diş Hekimliği ( Diş Beyazlatma, Lamina, Gülüş Tasarımı, Bonding, Pembe Estetik, Estetik İmplant, Yaprak Diş, mock-up, Zirkonyum Diş, Estetik Ortodonti) hakkında detaylı bilgi ve sorularınız için iletişim formunu doldurun.

Hemen sizi arayalım.

Güzelliğe duyulan özlem ile Mutlu Gülümsemeler

DentNis Ekibi adına Estetik Diş Hekimi Abdulkadir Narin

Estetik Diş Hekimi Abdulkadir Narin