Hangi Koşullarda 1 Günde İmplant Yapılır?

Bir Günde Gülüş Tasarımı

Sağlık sektöründeki sürekli değişimler ve tıbbi teknolojiler sayesinde uygun koşullar sağlandığı sürece bir günde implant operasyonları yapılabilmektedir. Eğer, ağızda kayıp dişler söz konusu ise bir günde implant işlemine başvurulabilir. Fakat kısa sürede implant işleminin yapılabilmesi için ağız için iltihaplanma ve diş eti tedavilerinin bulunmaması gerekmektedir. Çünkü ağız içi ve diş eti tedavileri belli bir süre iyileşme süreci gerektirmektedir. Bu nedenle bu koşullar altında 1 günde implant işlemi yapılmamaktadır. Fakat herhangi bir kaza sonucu kayıp dişlere sahip olan ya da dişlerde oyama, gevşeme ve çürüme nedeni ile kayıp dişlere sahip olan kişiler için bir günde gülüş tasarımı işlemi yapılabilmektedir. Bu sayede hem daha sağlıklı dişlere sahip olunurken hem de kısa sürede herhangi bir laboratuvar işlemi beklemeden kayıp dişlerin yerine yeni dişlere sahip olunabilir.

Bir Günde İmplant İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir günde implant işleminde 3D teknolojiden yararlanılarak, kayıp diş için yeni diş tasarımı yapılmaktadır. 3D olarak özel tasarlanmaya uygun implant yazılımları sayesinde, üst ve alt çene dişsiz şekilde tasarlanır ve kayıp diş yerine geçecek yeni diş yazılım ile yeniden oluşturulur. Bu konuda, yeni diş milim olarak hesaplanarak, tasarlanmış olur. İmplant yazılımları ile kolaylıkla tasarlanan yeni dişler, alt ve üst çene yapısı ölçüsüne göre hesaplandığı için herhangi bir ölçü problemi de oluşturmamaktadır. Bu sayede zaman sıkıntısı çene kişiler için bir günde implant olanakları oldukça faydalıdır. Hem zaman hem de bekleme açısından oldukça faydalı olan bu operasyon fiyatları, normal implant işlemlerine göre biraz daha maliyetlidir.

Bir Günde İmplant Fiyatları Neye Göre Değişir?

Bir günde gülüş estetiği fiyatları, kayıp diş sayısına göre de değişmektedir. Ayrıca bir günde implant fiyatları, klinikten kliniğe değişmekle birlikte, kullanılan son teknoloji ile de farklılık göstermektedir. Tüm bu maliyetleriyle de oldukça avantajlı olan implantlar hem zaman açısından hem de sağlık açısından kişilere kazanımlar sağlamaktadır. Sağlıklı bir gülüş ile birlikte, özellikle ön dişlerde daha beyaz dişlere sahip olabilen kişilerde kendine öz güven ve daha güzel gülüşler sağlamaktadır. Bu açıdan implant fiyatları kısa sürede yapılabildiği için genel olarak 500 ile 2000 Türk Lirası gibi farklı fiyatlara yapılabilmektedir.

Share: