Bir insandaki gülüş, yüzdeki en önemli ve en etkili gençlik göstergesidir. Bu da diş estetiği sonucunda sağlıklı ve beyaz dişler ile sağlanmaktadır. Her insan sağlıklı dişler ile sağlıklı gülüşlere sahip olmak istemektedir. Bu konuda bazı insanlar şanslı olsa da bazı insanlar hem genetik hem de sonradan meydana gelen etkiler ile sağlıklı dişlere sahip olamamaktadır.

Yılların geçmesi ile kişilerin yüz hatları da değişmektedir. Yüzde oluşan kırışıkların yanında ağız ile çene bölgesi civarında ciltte de gevşemeler başlamaktadır. Bu neden ile dudak üstünde oluşan kırışıklıkların etkisi ile dişler görünemez hale gelmektedir. Diş estetiği fiyatları kişideki bu sorunların değişikliğine göre belirlenerek uygulanmaktadır. Ayrıca kişide görülen diş taşları da diş etinin çekilmesine ve diş kayıplarının yaşanmasına neden olur. Bu da kişinin yaşlı görünümüne sebep olmaktadır.

Bu sorunlar için geliştirilmiş olan diş estetiği ile bütün diş sorunları çözümlenmeye çalışılmaktadır. Bu operasyon ile ağız diş bölgesinin birbirine olan uyumu yeniden düzenlenmektedir.
Estetik diş hekimliği yalnızca düzgün ve beyaz dişler anlamına gelmemektedir. Her insanın kendine özgü bir gülüşü vardır. Diş hekimleri yalnızca dişlerin form ile fonksiyonlarına değil hastanın kişilik özelliklerine, cinsiyetine, yaşam tarzına ve mesleğine göre değişik gülüşler tasarlamaktadır. Bu da diş estetiği fiyatları üzerinde değişikliklere neden olmaktadır. Bu yöntem ile hangi uygulamaların yapıldığı aşağıda anlatılmıştır.

DİŞ ESTETİĞİ UYGULAMALARI

Sağlıklı ve mutlu gülüşler için uygulanan estetik diş fiyatları ile kişilerin bu işlemleri yaptırmasını kolaylaştırmaktadır. Her uygulamaya göre değişebilen fiyatlar, genel olarak uygun olmaktadır. Estetik diş uygulamalarında diş beyazlatma, lamine veneer, implant, gülüş tasarımı, porselen dolgu, kırmızı diş estetiği, sanal gülüş ve ortodonti işlemleri yapılmaktadır.

Bu uygulamalara göre değişen estetik diş fiyatları, uygulama yapılan diş sayısına göre de değişmektedir. Bu uygulamalar ile tamamen doğal ve sağlıklı dişlere kavuşulmaktadır. İşlem öncesinde diş hekimleri hastanın dişlerini bilgisayara aktarır ve gerekli ölçümleri yapar. Sonrasında ise lokal anestezi ile uygulamalara geçilir. Ağrısız ve acısız bir şekilde kısa sürede yapılan işlemler sonrasında hasta aynı gün taburcu edilerek sağlıklı dişlere kavuşur.