implant-diş-fiyatlarıGünümüzde kullanılan tasarımları  ile implantlar 40 seneye yakındır başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Yeni tedavi yöntemleri artık her hastaya (ağır diyabet hastaları, kanser hastaları dahil olmak üzere)  implant uygulamasını mümkün kıldığı gibi  eksik dişin telafi süresini de 1 güne indirebilmiştir.

Aynı gün içinde implant cerrahisi ile dişin takılabilmesi için ağza özel implantın ve de, parmak izi gibi, tamamen kişiye özel renk ve şekildeki  dişin daha önceden hazırlanmasını gerektirmektedir. Peki bu nasıl mümkün olmaktadır? Bunun cevabı gelişen teknoloji ve görüntüleme teknikleridir

3-D Teknolojisi ile 1 Günde İmplant

İmplant uygulanacak bireyin kemik ve de yumuşak dokuları 3 boyutlu olarak taranarak hastanın kendine has durumu sanal ortama aktarılmaktadır. Bilgisayarda oluşturulan model üstünde adeta sanal bir ameliyatla ideal bir şekilde implantyerleştirilmektedir.  Hastaya özel estetik diş operasyon öncesinde bilgisayar destekli tasarlanmaktadır. Bu sayede cerrahi öncesi hazır edilen diş operasyon ile takılabilmektedir

1 günde implant uygulamasında önceden hazırlanan dişin tam oturacağından nasıl emin oluyoruz?

3 boyutlu tarayıcıların yaptığı hassas ölçümler ile oluşturulan modelde dişler ile beraber implantın planlandığı gibi yerleştirildiğini kontrol ettiğimiz anahtarlar da  üretilmektedir. Bu anahtarlar her yönü ile implant cerrahisinin planlandığı şekilde yapılmasını sağlayıp kontrol ederken üretilen dişin de öngörülen  şekilde oturmasına zemin hazırlamaktadırlar

Bana da 1 günde implant yapılabilir mi?

1 günde implant uygulaması her hastaya yapılabilir. Operasyon öncesi alınacak kemik kalitenize dair ölçümler ile teknik revize edilir . Mevcut kemik miktar ve  de kalitesinin yetersiz olabileceği ender durumlar ön muayenede büyük oranda tespit edilebilmektedir. Nihaii karar tomografiniz ile verilmektedir.

Bugün gelsem aynı gün implant ve de dişim takılır mı?

En hızlandırılmış haliyle sizinle tanışmamızdan 3 ila 5 gün sonrasına dişiniz ağzınıza takılmış olur. Vak’anın karmaşıklığı ve de yerleştirilecek implant sayısının artması planlama ve de hazırlık aşamasını 3 haftaya kadar uzatabilmektedir. Bu tür komplike vak’alarda üretilecek  dişlerin üretim ve de kontrollerinin uzaması sizinle tanıştığımız birinci randevunuz ile operasyonun yapılıp implant ve de dişlerin takıldığı ikinci seans arasını açmaktadır.

1 günde implant fiyatı ne kadar?

1 günde implantın uygulaması, gerektirdiği teknolojik ön hazırlık nedeniyle konvansiyonel uygulamalara nazaran daha pahalı olmasına rağmen sürenin bu denli kısalmış olması ve de tek seansta bitmesi zaman problemi olan sizler için ya da eksik dişin görünen bölgede olduğu durumlarda çok iyi bir çözümdür.

Diş çekiminden hemen sonra Implant yapılır mı ?

Diş çekimi sonrasında çekim bölgesinde herhangi bir iltihap yoksa, yeterli kemik miktarı mevcut ve kemikte bir defekt yoksa çekim yapılır yapılmaz aynı seansta implant yerleştirilebilmektedir.

Çekilen dişin etrafında kemikte defekt veya iltihap varsatemizlenerek kemik tozu ilave edilir ve 2-3 ay iyileşme beklendikten sonra implant yerleştirilebilir.